• Jedno miejsce, wszystkie potrzeby

• Kompletny i zrównoważony rozwój Twojego dziecka w bezpiecznych warunkach

• Infrastruktura
          • Obiekt, w którym funkcjonuje Szkoła, został wybudowany dla potrzeb placówki oświatowej. Posiadamy przestronne, widne i ciche sale lekcyjne, wyposażone w tradycyjne jak i nowoczesne pomoce dydaktyczne (np. monitory czy stoły interaktywne, tablety). Szkoła posiada liczne, oddzielne gabinety specjalistyczne, sale do zajęć dodatkowych, oraz specjalne sale do relaksacji. W oddziałach I-III w każdej klasie znajduje się strefa relaksu. Oddziały IV-VIII to wydzielona część budynku, z osobnym wejściem, szatnią oraz pracowniami przedmiotowymi. Stabilna lokalizacja Szkoły eliminuje ryzyko przeprowadzek, a utwardzony parking przyjmie ponad 50 aut jednocześnie. Obiekt jest w pełni monitorowany, uczniowie otrzymują specjalne karty dostępu.

• Organizacja
          • W klasach uczy się do 14 uczniów, jest bezpiecznie i kameralnie, a każdy uczeń otrzymuje uwagę i wsparcie. Kadra wyróżnia się nie tylko wysokim poziomem kompetencji formalnych, ale i nieformalnych: jest przyjazna i życzliwa, stosująca komunikację pozytywną i inspirowaną NVC (Porozumienie bez Przemocy). Szkoła jest czynna w godzinach 7-18, prowadzimy tylko zmiany poranne. Mamy elastyczną ofertę czesnego, zależną od czasu pobytu ucznia w Szkole. Już w klasach I-III mamy oddzielnych nauczycieli WF, muzyki i angielskiego. Dziennik elektroniczny zapewnia Rodzicom szybki dostęp do najważniejszych informacji o dziecku (m.in. oceny, frekwencja, wiadomości od wychowawcy).

• Nauka, pasje, relaks
          • Szkoła zaprasza uczniów już od 7.00 rano. Lekcje zaczynają się o godzinie 8.15. Około południa następuje przerwa na obiad, odpoczynek lub aktywność na podwórku, następnie powrót do lekcji. Po lekcjach obowiązkowych uczeń może wrócić do domu / zostać odebrany, lub zostać na świetlicy. Świetlica to przede wszystkim czas na rozwój zainteresowań oraz aktywność fizyczną. Zajęcia dodatkowe oraz szkolne kluby rozwijają kompetencje artystyczne, sportowe i naukowe. Uczniowie mogą korzystać z zajęć i klubów, z biblioteczki, szkolnego placu zabaw, mogą również odrabiać lekcje. Kapitał wiedzy szkolnej, wsparty pasją oraz umiejętnością odpoczywania – to przepis na życiowy sukces zawodowy.

• Sport i zdrowie
          • Dysponujemy własną salą sportową (200m2), z liniaturą boiska do piłki nożnej, z koszem do koszykówki, drabinkami, oraz mini-ścianką wspinaczkową. Sala wyposażona jest m.in. w toalety i niezależne przebieralnie. Strefa sportowa znajduje się na kondygnacji -1 naszego budynku. Szkoła posiada także trawiasty plac zabaw z urządzeniami rekreacyjnymi dla dzieci starszych, ławeczkami, miejscem do kopania piłki, itp. Uczniowie codziennie wychodzą na świeże powietrze, również w czasie przerw, co znacząco poprawia ich koncentrację na późniejszych lekcjach. Zajęcia z wychowania fizycznego często prowadzimy na zewnątrz. Dzięki 3000m2 zielonego ogrodu uczniowie są w codziennym kontakcie z naturą. Korzystają również z 400m2 placu zabaw dla dzieci młodszych z nawierzchnią syntetyczną. Dzięki szkolnemu czujnikowi jakości powietrza uczniowie wychodzą tylko wtedy, gdy zanieczyszczenie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Inwestujemy w kapitał zdrowia naszych uczniów!

• Rozwój osobisty
          • Mamy świadomość, że doskonała infrastruktura i solidna baza wiedzy są niezbędne, ale to nie wszystko. Najważniejszy jest całościowy rozwój Twojego dziecka, łączący harmonijny rozwój umysłu, ciała i ducha. Dlatego prowadzimy zajęcia rozwijające inteligencję emocjonalną naszych uczniów. Uczymy ich samodzielnego i akceptowalnego społecznie rozwiązywania trudności, asertywności, rozumienia emocji swoich i innych, uczymy relaksacji i uważności. Przekazujemy wartości takie jak empatia, współpraca, szacunek. Pomagamy rodzicom wychowywać. Wiemy bowiem, iż największą przeszkodą w karierze szkolnej dziecka nie jest brak potencjału poznawczego, ale trudności emocjonalne i społeczne jakie ma  w kontakcie ze światem zewnętrznym i rzeczywistością szkolną. Nasi uczniowie otrzymują ogromne wsparcie również w tym bardzo ważnym zakresie! Dzięki temu możemy skutecznie budować u nich kapitał społeczny.

• Własna kuchnia
          • W Słonecznej od wielu lat prowadzimy samodzielną, ekologiczną kuchnię SLOW-FOOD. Gotujemy z jakościowych, sezonowych składników. Domowy hummus z pieczoną przez nas ciabatą, zupa ogórkowa z własnego przecieru, kompot z ekologicznego suszu, czy prawdziwe włoskie spaghetti bolognese to energia do nauki i przyjemność dla podniebienia. Ograniczamy spożycie mięs, zamawiamy ryby wyłącznie z certyfikowanych hodowli, podajemy jajka z wolnego wybiegu, kupujemy kurczaka zagrodowego. Inspirujemy się kuchnią włoską. Gotujemy dla dietetyków. To, w jaki sposób odżywiają się dzieci, ma wpływ nie tylko na ich wagę, wygląd czy dobre samopoczucie. Prawidłowe żywienie zapewnia im niezbędne dla pracy mózgu składniki odżywcze, dzięki którym łatwiej się uczą, lepiej zapamiętują i podejmują szybkie, trafne decyzje.