• Aktualności

     • Zdobywamy środki unijne

     • Z dumą informujemy, że Szkoła Słoneczna prowadzi projekt unijny „Cyfrowym krokiem w przyszłość”. W gronie 8 mazowieckich beneficjentów programu, nasza Szkoła jest jedyną placówką niepubliczną. Projekt realizowany jest przez 24 miesiące, od lutego 2019 do lutego 2021 roku. Nasze klasy zrealizują prawie 1300h zajęć dodatkowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przy użyciu rozwiązań edukacyjnych firm Apple i LEGO. Dzięki zajęciom nasz uczeń zdobędzie wysokie kompetencje informatyczne, tak ważne w przyszłości, gdyż programowanie, robotyka i kodowanie są kluczowymi kompetencjami XXI wieku. Więcej informacji w zakładce poświęconej projektowi.

       

     • Wspieramy młodych sportowców

     • W naszej szkole treningi tenisowe prowadzi Klub Tenisowy Topspin. To profesjonaliści z pasją, dlatego z przyjemnością Słoneczna Szkoła Podstawowa została sponsorem ich Świątecznego Turnieju Tenisowego. Wspieraliśmy już lokalne kluby judo, siatkówki i piłki nożnej, i bardzo cieszy nas kolejny sportowy partner. Do zobaczenia na korcie!

       

       

       

     • Spotkanie świąteczne

     • Nasza Szkoła otrzymała zaproszenie od Biskupa Romualda Kamińskiego na świąteczne spotkanie dla dyrektorów szkół, organizowane w kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej. Dziękujemy i szczególnie doceniamy niezwykle życzliwą atmosferę spotkania, wypełnioną słowami mądrymi i poruszającymi serca. Dziękujemy także za wyjątkowe życzenia od pani Kurator Aurelii Michałowskiej. To było wyjątkowe spotkanie!

       

       

     • Koło historii sztuki

     • Zajęcia „Tajemnice Luwru”, odbywają się dla klasy III i IV w ramach projektu włosko-francuskiego. Ich celem jest odczarowanie muzealnej nudy, przekazanie dzieciom inspiracji do poszukiwań własnych, oraz samodzielność opiniowania ekspresji twórców. Poszerzamy horyzonty uczniów, zabieramy ich w podróż do największego muzeum świata, intrygujemy i fascynujemy światem sztuki. Przed nami rozkodowanie takich arcydzieł jak La Gioconda, Wenus z Milo, Przysięga Horacjuszy czy Kodeks Hammurabiego.

       

       

     • Światowy dzień tabliczki mnożenia

     • 28 września „tabliczkowa wiedza” utrwalana jest w naszej klasie IV w niecodzienny sposób - poprzez konkurs na czas, z wykorzystaniem Kart Grabowskiego. Ich autor, Andrzej Grabowski, jest pomysłodawcą akcji edukacyjnej niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Nauka angażująca emocje to skuteczna nauka! Gratulujemy naszym uczniom, mistrzom tabliczki mnożenia! Nagrody ufundowane przez Szkołę dotyczą oczywiście dalszego rozwijania umiejętności matematycznych.

       

       

     • Cyfrowa świetlica

     • Odczarowujemy świetlicę: koniec z nudą i szkołą przetrwania, czy też przeczekania! W każdy poniedziałek uczniowie IV i III klasy pracują z robotami edukacyjnymi. Nasza szkoła znalazła się w prestiżowym gronie 170 szkół z całej Polski, biorących udział w programie edukacji cyfrowej Fundacji Orange #SuperKoderzy Nauka podstaw programowania i świat nowych technologii to przede wszystkim dobra zabawa, a przy okazji rozwój kompetencji kluczowych uczniów, i skuteczne przygotowanie ich do wyzwań cyfrowej przyszłości.

       

       

       

     • Superkoderzy-news!

     • Fundacja Orange, promująca cyfrowe szkoły, zakwalifikowała Szkołę Słoneczną do programu #Superkoderzy na rok 2018/2019. Otrzymamy wsparcie programowe oraz dotację, którą przeznaczymy m.in. na zakup robotów edukacyjnych – ozobotów. Kapitułę przekonało nasze dotychczasowe doświadczenie w wykorzystaniu nowoczesnych technologii jako pomocy dydaktycznej w procesie edukacyjnym, dla aktywizacji naszych uczniów, oraz dla urozmaicenia procesu uczenia się. 

       

       

       

       

     • Olimpusek

     • W Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek” mamy 5 laureatów  w części dotyczącej języka angielskiego.

      Wyniki uczniów klasy I – język angielski –  Nasza Słoneczna Szkoła Podstawowa – 181 pkt!!!! Przy średniej krajowej- 141.

      Wyniki uczniów klasy II – język angielski – Nasza Słoneczna Szkoła Podstawowa - 168 pkt!!!!!! Średnia krajowa - 109. 

      Wyniki uczniów klasy III – język angielski – Nasza Słoneczna Szkoła Podstawowa – 169,5 pkt.!!! Średnia krajowa – 85. 

       

       

     • Superkoderzy

     • Oswajamy technologie informacyjno – komunikacyjne.

      Nasza Słoneczna Szkoła wyposażona jest w nowoczesne monitory dotykowe, mamy tablety i laptopy.  Wykorzystujemy nowoczesne technologie jako pomoc dydaktyczną w procesie edukacyjnym, dla aktywizacji naszych uczniów, dla urozmaicenia procesu uczenia się. Pracujemy  często metodami projektowymi.

      Właśnie wysłaliśmy zgłoszenie do programu Superkoderzy organizowanego przez Fundację Orange.

      „Kodowanie na dywanie” odbywa się w naszej szkole od dawna – to podstawy i początki programowania.

      Uczestniczymy w szkoleniach organizowanych przez Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego – „Mądra cyfryzacja”.  Technologie informacyjno – komunikacyjne jako pomoc dydaktyczna, obok zeszytu, książki….., nie zamiast.

      Nasza Słoneczna Szkoła przygotowuje uczniów do funkcjonowania w przyszłej rzeczywistości, jakiej nie tylko nie znamy, ale jakiej nie potrafimy sobie wyobrazić.

       

     • Nie dla smogu Tak dla zdrowia

     • Warsztaty dla sześciolatków

      Zapraszamy kobyłkowskie sześciolatki na warsztaty w #SzkolaSlonecznaPolana w dniach 17-18 kwietnia! Pod Patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka organizujemy lokalną kampanię społeczną #NieDlaSmoguTakDlaZdrowia, w ramach której sponsorujemy drugi w powiecie wołomińskim, publiczny czujnik jakości powietrza, wraz z bezpłatnym dla mieszkańców dostępem do mapy interaktywnej Airly pokazującej poziom czystości powietrza w czasie rzeczywistym.

       

       

     • Czujnik jakości powietrza

     • Pierwsze czujnik w Kobyłce!

      Zamontowaliśmy pierwszy czujnik jakości powietrza w Kobyłce - bo dla nas zdrowie dzieci i rodzin ma znaczenie, a szkoła ma swoją odpowiedzialność społeczną. Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy!  

      https://map.airly.eu/pl/#latitude=52.34994&longitude=21.20932&id=2463